Premis LVI Edició Festival Concurs del Cant de l’Estoreta Velleta

17097798_1363593297033314_5453049325762770428_orelació de premis corresponents a la LVI Edició Festival Concurs del Cant de l’Estoreta Velleta celebrat este diumenge 5 de març, en la plaça del Carmen, organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre.

 

Destaquem que de nou, hem tingut el màxim de 21 participants i més de 600 xiquets desfilant, i que el concurs ha transcorregut sense cap incident.

 

Relació de Premis LVI Edició Festival Concurs del Cant de l’Estoreta Velleta:

 

Premi al Cant:

 

1º  CARRER DE BAIX – MESÓ DE MORELLA

2º  RIPALDA – SOGUERS

3º  QUART – EXTRAMURS – VELÀZQUEZ

4º  NORTE – DR. ZAMENHOF

5º  RIPALDA – BENEFICÈNCIA – SANT RAMON

6º  SERRANS – PLAÇA DEL FURS

7º  PLAÇA SANT BULT

8º  PLAÇA DEL NEGRET

9º  PLAÇA DE LA SANTA CREU

10º PINTOR STOLZ – BURGOS

11º PLAÇA DE L’ANGEL

12º MURILLO – PALOMAR

13º PINTOR GOYA – BRASIL

14º PORTAL DE VALLDIGNA – SALINES

15º FALLA BARRI DE COTXERA (TORRENT)

16º DR. SERRANO – CARLES CERVERA – CLERO

17º CARRER DE DALT – SANT TOMÀS

18º JOAQUIN COSTA – BURRIANA

19º SAN JUAN BOSCO – DUC DE MANDAS

20º MARQUES DE CARO – DR. CHIARRI

21º SANT MIQUEL – PLAÇA VICENT IBORRA

 

Premi al Conjunt:

 

1º CARRER DE BAIX – MESÓ DE MORELLA  (LEMA: FENT VALÈNCIA)

2º RIPALDA – SOGUERS   (LEMA: EL CIRC A VALÈNCIA)

3º SERRANS – PLAÇA DEL FURS  (LEMA: CORONACIÓ DE LA MARE DE DÈU DELS DESAMPARATS)

4º FALLA BARRI DE COTXERA (TORRENT)  (LEMA: LAS FALLAS DE VALÈNCIA)

5º RIPALDA – BENEFICÈNCIA – SANT RAMON  (LEMA: EL TOREIG CÒMIC)

6º QUART – EXTRAMURS – VELÀZQUEZ  (LEMA: LA SETMANA FALLERA DE 1920)

 

Premi al xiquet més típic:

 

1º Valenciana, CARRER DE BAIX – MESÓ DE MORELLA

2º Paco Sanz i els seus autòmats, RIPALDA – SOGUERS

3º El ninot, FALLA BARRI DE COTXERA (TORRENT)

4º L’Alfarer, PLAÇA DE L’ANGEL

5º Alcalde de València, SERRANS – PLAÇA DEL FURS

6º Don Tancredo, RIPALDA – BENEFICÈNCIA – SANT RAMON

 

 

Galardons Especials:

 

– Premi de la Diputació de València a la Falla DR. SERRANO – CARLES CERVERA – CLERO

 

– Premi del Fundador Manuel Aliaga a la Falla RIPALDA – SOGUERS

 

– Premi del Cofundador Manuel Jesús-María Baselgas a la Falla RIPALDA – BENEFICÈNCIA – SANT RAMON

 

– Premi Artesanía Llobé a la Falla NORTE – DR. ZAMENHOF

 

– Premi Falla Plaça de l´Arbre a la Falla JOAQUIN COSTA – BURRIANA

 

– Premi al millor cant d’Onda Fallera a la Falla CARRER DE BAIX – MESÓ DE MORELLA

 

– Premi Ciutat Vella a la Falla PLAÇA DEL NEGRET

 

Jurat:

 

Irene Caña (Indumentarista – Agulla d’Or)

Salvador Carsi (Junta Central Fallera)

Rafael Solaz (Bibliograf i croniste)

Ferran Gil (Locutor de ràdio – Casal Bernat i Baldoví)

Rubén Tello (Associació d’Estudis Fallers)

Pilar Soriano (Junta Municipal Ciutat Vella)

Joan Antoni Alapon (Lo Rat Penat)

Joaquim Esteve i Galiana (Honorífic)

Julio Torrente i Sanchís (Honorífic)

Sofia Soler Casas (F.M.I. València 2016)

Manolo Camarasa (Regidor Ajuntament València C’s)

José Lluis Llisó (Archival)

Valencia noticias Noticias de Valencia, Castellón y Alicante Periódico, prensa digital valenciano, Noticies en Valencià, noticias nacionales e internacionales.

Leave a Reply

Your email address will not be published.