Premios Fallas 2016

Foto Joaquin Diaz ·
image-341603

Foto Joaquin Diaz
·

1930501_1043288079076142_8721337948529832383_n
image-341604

La campeona de luces da la sorpresa con el premio de Especial y el de Ingenio y Gracia

SECCIÓ ESPECIAL
1er Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (Carlos Carsí García)
2on Premi a la Falla 12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (Pedro Santaeulalia Serrán)
3er Premi a la Falla 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Alejandro Santaeulalia Serrán)
4rt Premi a la Falla 22 Exposició-Misser Mascó (Francisco Giner Núñez)
5é Premi a la Falla 1 Plaça Mercat Central (Vicente Manuel Martínez Aparici)
6é Premi a la Falla 34 Plaça Pilar (Pere Baenas García)
7é Premi a la Falla 14 Almirant Cadarso-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)
8é Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)
9é Premi a la Falla 177 Sueca-Literat Azorín (Javier Álvarez-Sala Salinas)
10é Premi a la Falla 112 Malva-Rosa-Antoni Ponz-Cavite (Antonio Verdugo Ballester)
11é Premi a la Falla 9 Na Jordana (José Lafarga Palomares)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (Carlos Carsí García)
2on Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)
3er Premi a la Falla 1 Plaça Mercat Central (Vicente Manuel Martínez Aparici)

 

 

 

 

 

SECCIÓ PRIMERA A
1er Premi a la Falla 44 Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)
2on Premi a la Falla 84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (Vicente Llácer Rodrigo)
3er Premi a la Falla 242 Ribera-Convent Santa Clara (Javier Álvarez-Sala Salinas)
4rt Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Francisco Torres Josa)
5é Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar-Samuel Ros (Lorenzo Fandós Ayoro)
6é Premi a la Falla 291 General Barroso-Litògraf Pascual Abad (Luis Espinosa Olmos)
7é Premi a la Falla 83 Císcar-Borriana (Tall scan 3D S.L.)
8é Premi a la Falla 151 Just Vilar-Mercat del Cabanyal (José López Ibáñez)
9é Premi a la Falla 96 Quart Extramurs-Velàzquez (Javier Arévalo Castilla)
10é Premi a la Falla 17 Quart-Palomar (José Manuel Gramaje Llisterri)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (Vicente Llácer Rodrigo)
2on Premi a la Falla 44 Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)
3er Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Francisco Torres Josa)

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ PRIMERA B
1er Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Sergio Musoles Ros)
2on Premi a la Falla 100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (Francisco Torres Josa)
3er Premi a la Falla 145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (Carlos Carsí García)
4rt Premi a la Falla 149 Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (José Gallego y Antonio Pérez)
5é Premi a la Falla 300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Vicente Manuel Martínez Aparici)
6é Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Pedro Santaeulalia Serrán)
7é Premi a la Falla 366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Manuel Martínez Reig)
8é Premi a la Falla 181 Barri Beteró (David Sánchez Llongo)
9é Premi a la Falla 78 Bisbe Amigó-Conca (Alberto Ribera Fernández)
10é Premi a la Falla 129 Ramiro de Maeztu-Els Lleons (José Jarauta Navajas)
11é Premi a la Falla 53 Plaça Pintor Segrelles (José López Ibáñez)
12é Premi a la Falla 227 Gayano Lluch-Doctor Marco Merenciano (Francisco Giner Núñez)
13é Premi a la Falla 123 L’Alguer-Enginyer Rafael Janini (Manuel José Blanco Climent)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Sergio Musoles Ros)
2on Premi a la Falla 300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Vicente Manuel Martínez Aparici)
3er Premi a la Falla 366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Manuel Martínez Reig)

 

 

 

 

 

SECCIÓ SEGONA A
1er Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)
2on Premi a la Falla 125 Baró de Sant Petrillo-Leonor Jovaní (Arturo Vallés Bea)
3er Premi a la Falla 5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (Carlos Carsí García)
4rt Premi a la Falla 27 Càdis-Els Centelles (David Sánchez Llongo)
5é Premi a la Falla 231 Poeta Alberola-Totana (José Ramón Espuig Escrivá)
6é Premi a la Falla 232 Pius XI-Fontanars (Francisco Torres Josa)
7é Premi a la Falla 10 Oest (Manuel Martínez Reig)
8é Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Francisco Giner Núñez)
9é Premi a la Falla 68 Conserva-Berenguer Mallol (Francisco Torres Josa)
10é Premi a la Falla 111 Burjassot-Pare Carbonell (José Ramón Devís Benet)
11é Premi a la Falla 184 Indústria-Sants Just i Pastor (Lorenzo Fandós Ayoro)
12é Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Art En Foc)
13é Premi a la Falla 317 Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu (Emilio Miralles Ferrero)
14é Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Emilio Miralles Ferrero)
15é Premi a la Falla 330 Vicent Sancho Tello-Xile (David Sánchez Llongo)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)
2on Premi a la Falla 5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (Carlos Carsí García)
3er Premi a la Falla 231 Poeta Alberola-Totana (José Ramón Espuig Escrivá)

 

 

 

 

SECCIÓ SEGONA B
1er Premi a la Falla 375 Albereda-França (Rafael Ibáñez Sánchez)
2on Premi a la Falla 3 Plaça Doctor Collado (Manuel Martínez Reig)
3er Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (Francisco Torres Josa)
4rt Premi a la Falla 94 Plaça Mercat de Montolivet (Xavier Herrero Martínez)
5é Premi a la Falla 56 Azcàrraga-Ferran el Catòlic (Vicente Manuel Martínez Aparici)
6é Premi a la Falla 283 Jacint Benavente-Regina Na Germana (Ernesto Cimas Rivera)
7é Premi a la Falla 143 Reina-Pau-Sant Vicent (José Ramón Devís Benet)
8é Premi a la Falla 377 Avda.França-Alfred Toràn i Olmos (José Latorre Lleó y Gabriel Sanz Fernández)
9é Premi a la Falla 169 Major-Moraira-Natzaret (José Ramón Devís Benet)
10é Premi a la Falla 41 Cuba-Puerto Rico (Francisco Borja Ripollés)
11é Premi a la Falla 267 Marià Benlliure-Séquia de Tormos (Mario Gual del Olmo)
12é Premi a la Falla 310 Doctor Gil i Morte-Doctor Vila i Barberà (Federico Ferrer García)
13é Premi a la Falla 122 Cervantes-Pare Jofré (Manuel Martínez Reig)
14é Premi a la Falla 192 Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (Robert Cogollos Súñer)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 3 Plaça Doctor Collado (Manuel Martínez Reig)
2on Premi a la Falla 375 Albereda-França (Rafael Ibáñez Sánchez)
3er Premi a la Falla 94 Plaça Mercat de Montolivet (Xavier Herrero Martínez)

 

 

 

 

SECCIÓ TERCERA A
1er Premi a la Falla 217 Espartero-Músic Plasència (Javier Álvarez-Sala Salinas)
2on Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Lorenzo Fandós Ayoro)
3er Premi a la Falla 77 Barri de Sant Josep (Lorenzo Fandós Ayoro)
4rt Premi a la Falla 90 Nador-Miraculosa (José Latorre Lleó y Gabriel Sanz Fernández)
5é Premi a la Falla 107 Bilbao-Maximilià Thous (Miguel Santaeulalia Serrán)
6é Premi a la Falla 43 Marqués de Montortal-Berní i Català (Antonio Verdujo Ballester)
7é Premi a la Falla 162 Grups Mare de Déu del Carme (Joaquín Martí Fernández)
8é Premi a la Falla 334 Doctor Marañón-Mestre Palau (Joaquín Esteve Mares)
9é Premi a la Falla 165 Pizarro-Ciril Amorós (Francisco Mesado Poveda)
10é Premi a la Falla 55 Sapadors-Vicent Lleó (José Ramón Devís Benet)
11é Premi a la Falla 331 General Asensio-Marqués de Solferit (Santiago Ferrer Manrique)
12é Premi a la Falla 276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (José López Ibáñez)
13é Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Carlos Mondrià Diaz)
14é Premi a la Falla 109 Sant Rafael-Anton Martín (Luis Herrero Gargallo)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 348 Càdis-Retor Femenia-Puerto Rico (La comissió)
2on Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Carlos Mondrià Diaz)
3er Premi a la Falla 334 Doctor Marañón-Mestre Palau (Joaquín Esteve Mares)

 

 

 

 

SECCIÓ TERCERA B
1er Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velàzquez (Francisco Borja Ripollés)
2on Premi a la Falla 85 Cuba-Dènia (David Sánchez Llongo)
3er Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Carlos Carsí García)
4rt Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (Antonio Verdugo Ballester)
5é Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Juan Vicente Garí García)
6é Premi a la Falla 71 Trinitat-Alboraia (Manuel Martínez Reig)
7é Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (Hermanos García Ribas)
8é Premi a la Falla 183 Illes Canàries-Dama d’Elx (Pasky Roda Falles S.L.)
9é Premi a la Falla 353 Alcàsser-Iàtova (Mario Cardells Solves)
10é Premi a la Falla 160 Sant Ignasi de Loiola-Jesús i Maria (Xavier Herrero Martínez)
11é Premi a la Falla 171 Ramon de Rocafull-Comte d’Alaquàs (Javier Arévalo Castilla)
12é Premi a la Falla 148 Alfons el Magnànim-Nau-Bonaire (José Jarauta Navajas)
13é Premi a la Falla 135 Avinguda Burjassot-Joaquim Ballester (Joaquín Esteve Mares)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Carlos Carsí García)
2on Premi a la Falla 183 Illes Canàries-Dama d’Elx (Pasky Roda Falles S.L.)
3er Premi a la Falla 71 Trinitat-Alboraia (Manuel Martínez Reig)

 

 

 

 

 

SECCIÓ QUARTA A
1er Premi a la Falla 110 Plaça Lope de Vega (José Jarauta Navajas)
2on Premi a la Falla 228 Arquitecte Alfaro-Francesc Cubells (José Ramón Espuig Escrivá)
3er Premi a la Falla 325 Mestre Rodrigo-General Avilés (Emilio Miralles Ferrero)
4rt Premi a la Falla 87 Arxiduc Carles-Xiva (Xavier Herrero Martínez)
5é Premi a la Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros (Mario Gual del Olmo)
6é Premi a la Falla 308 Mercat de Castella (José Manuel Gramaje Llisterri)
7é Premi a la Falla 45 Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbà (Leonardo Gutiérrez Guerra i Carles Mondrià Díaz)
8é Premi a la Falla 259 Oltà-Juan Ramón Jiménez (Rodrigo Núñez López)
9é Premi a la Falla 74 Alqueries de Bellver-Garbí (Mario Gual del Olmo)
10é Premi a la Falla 180 Plaça d’Espanya-Ramón i Cajal-Pintor Benedito (David Sánchez Llongo)
11é Premi a la Falla 354 Marqués de Lozoya-Poeta Cervera i Grifol (Mario Gual del Olmo)
12é Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (Fernando Llopis Torres)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 308 Mercat de Castella (José Manuel Gramaje Llisterri)
2on Premi a la Falla 259 Oltà-Juan Ramón Jiménez (Rodrigo Núñez López)
3er Premi a la Falla 163 La Pobla del Duc-Benipeixcar (Francisco Rives López)

 

 

 

 

 

SECCIÓ QUARTA B
1er Premi a la Falla 350 Tribunal de les Aigües (Vicente Herrando Soler)
2on Premi a la Falla 226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Vicente Albert García)
3er Premi a la Falla 214 Cristòfol Sorní-Mestre Martín (José Luis Pascual Nebot)
4rt Premi a la Falla 225 Rosari-Plaça Calabuig (José Ramón Espuig Escrivá)
5é Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (Lorenzo Fandós Ayoro)
6é Premi a la Falla 141 Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina (José Latorre Lleó y Gabriel Sanz Fernández)
7é Premi a la Falla 121 Plaça Lluís Cano (Julio Vicente Fabra Muñoz)
8é Premi a la Falla 250 Càdis-Dènia (Antonio Pérez Mena)
9é Premi a la Falla 320 L’Equador-Alcalde Gurrea (Francisco Mesado Poveda)
10é Premi a la Falla 24 Càdis-Literat Azorín (Francisco Borja Ripollés)
11é Premi a la Falla 258 General Barroso-Calvo Acacio (Iván Martínez Velló)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 327 Pintor Pasqual Capuz-Fontanars (Julio Vicente Fabra Muñoz)
2on Premi a la Falla 121 Plaça Lluís Cano (Julio Vicente Fabra Muñoz)
3er Premi a la Falla 58 Sevilla-Dénia (José Luis Platero Cosí)

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ QUARTA C
1er Premi a la Falla 19 Plaça Sant Bult (Enrique Iborra Lobejón)
2on Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Ampar Iturbi (José Jarauta Navajas)
3er Premi a la Falla 38 Costa i Borràs-Agostina d’Aragó (David Sánchez Llongo)
4rt Premi a la Falla 156 General Pando-Serrano Flores (Javier Blanch Gomis)
5é Premi a la Falla 106 Primat Reig-Sant Vicent de Paül (Mario Gual del Olmo)
6é Premi a la Falla 319 Sant Vicent de Paül-Dip. Clara Campoamor (Guillermo Rojas Vera)
7é Premi a la Falla 245 Manuel de Falla-Tamarindes (Lorenzo Fandós Ayoro)
8é Premi a la Falla 47 Alberic-Heroi Romeu (Pedro Espadero Colmenar)
9é Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Álvaro Guija Moreno)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 19 Plaça Sant Bult (Enrique Iborra Lobejón)
2on Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Ampar Iturbi (José Jarauta Navajas)
3er Premi a la Falla 39 Castelló-Sogorb (Rafael Martínez Reig y Raúl Martínez Ruiz)

 

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ QUINTA A
1er Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Luis Espinosa Olmos)
2on Premi a la Falla 275 Plaça Pouet (José Jarauta Navajas)
3er Premi a la Falla 255 Barri Quint-Pizarro (Miguel Balaguer Nieto Márquez)
4rt Premi a la Falla 113 República Argentina-Doctor Pallarés Iranzo (Francisco Mesado Poveda)
5é Premi a la Falla 131 Iecla-Cardenal Benlloch (José Jarauta Navajas)
6é Premi a la Falla 64 Doctor Peset Aleixandre-En Guillem Ferrer (Miguel Delegido Cabrito)
7é Premi a la Falla 294 Jacint Labaila-Manuel Simó (Arturo Vallés Bea)
8é Premi a la Falla 98 Mestre Aguilar-Maties Perelló (César Flores Álvez)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 318 Tarongers-Universitat Politècnica (Jaume Chornet Roig)
2on Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Giovanni Nardín)
3er Premi a la Falla 294 Jacint Labaila-Manuel Simó (Arturo Vallés Bea)

 

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ QUINTA B
1er Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa (Art En Foc, CB (Enrique Iborra y Jesús de la Hoz))
2on Premi a la Falla 251 Carrera de Sant Lluís-Rafael Albiñana (Pedro Espadero Colmenar)
3er Premi a la Falla 332 Poeta Llorente-Baró de Càrcer (Ernesto Cimas Ribera y Manuel Rubio Armiñana)
4rt Premi a la Falla 116 Àngel de l’Alcàsser-Josep Maestre (Antonio Verdugo Ballester)
5é Premi a la Falla 270 Cuenca Tramoyeres-Guàrdia Civil (José Sales Asián)
6é Premi a la Falla 309 Plaça Negret (Francisco Giner Núñez)
7é Premi a la Falla 298 Pere Cabanes-Comte de Lumiares (Antonio Fornés Quijano)
8é Premi a la Falla 215 Baró de Patraix-Conca (Luis Herrero Gargallo)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (Juanjo Falles C.B.)
2on Premi a la Falla 97 Plaça García Morato-Iecla (Vicente Almela Caballé)
3er Premi a la Falla 359 Enginyer Josep Sirera-Pío IX (Francisco Roca Chorques)

 

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ QUINTA C
1er Premi a la Falla 229 Antonio Molle-Gregori Gea (Falles Borriana S.L.)
2on Premi a la Falla 279 Maties Perello-Lluís de Santangel (Rafael Ibáñez Sánchez)
3er Premi a la Falla 295 Camí de Montcada-Pintor Jacomart (José Sales Asián)
4rt Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Manuel Martínez Reig)
5é Premi a la Falla 166 Santa Creu de Tenerife-Àngel de l’Alcàsser (Lorenzo Fandós Ayoro)
6é Premi a la Falla 102 Félix Pizcueta-Ciril Amorós (Fernando Llopis Torres)
7é Premi a la Falla 99 Ferran el Catòlic-Erudit Orellana (Vicente García Pérez (Artdefoc))
8é Premi a la Falla 26 Ciutat de l’Artista Faller (José Ramón Espuig Escrivá)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 26 Ciutat de l’Artista Faller (José Ramón Espuig Escrivá)
2on Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Manuel Martínez Reig)
3er Premi a la Falla 137 Quart-Túria (Fernando Martínez Hernández)

 

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ SEXTA A
1er Premi a la Falla 339 Blanqueries (Antonio Verdugo Ballester)
2on Premi a la Falla 30 La Vall de Laguar-Pare Ferris (Pedro M. Rodríguez Marín)
3er Premi a la Falla 37 Dalt-Sant Tomàs (Juanjo Falles C.B.)
4rt Premi a la Falla 202 Humanista Mariner-Manuel Simó (Rafael Martínez Reig y Raúl Martínez Ruiz)
5é Premi a la Falla 305 Plaça Universitat Vella-Patriarca (Víctor Navarro Granero)
6é Premi a la Falla 185 Poeta Altet-Benicarló (José Antonio Marco Gómez)
7é Premi a la Falla 312 Sèneca-Poeta Mas i Ros (Francisco Giner Núñez)
8é Premi a la Falla 236 Plaça Jesús (José Lafarga Palomares)
9é Premi a la Falla 159 Doctor Manuel Candela-Beatriu Tortosa (Miguel Balaguer Nieto Márquez)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 202 Humanista Mariner-Manuel Simó (Rafael Martínez Reig y Raúl Martínez Ruiz)
2on Premi a la Falla 37 Dalt-Sant Tomàs (Juanjo Falles C.B.)
3er Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Manuel Martínez Reig)

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ SEXTA B
1er Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (Carlos Carsí García)
2on Premi a la Falla 140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (Ignacio Ferrando Tamarit)
3er Premi a la Falla 209 Sant Antoni (Emilio Miralles Ferrero)
4rt Premi a la Falla 150 Doctor Manuel Candela-Port (Falles Borriana S.L.)
5é Premi a la Falla 105 Poeta Asins-Alegret-Puçol (José Vicente Zurita Abad)
6é Premi a la Falla 352 Poeta Emili Baró-Enric Ginesta (José Antonio Marco Gómez)
7é Premi a la Falla 344 Polo i Peyrolon-Ciutat de Mula (Rodrigo Núñez López)
8é Premi a la Falla 333 Mestre Serrano-Alacant (Antonio Rubiño Linares+D21)
9é Premi a la Falla 153 Sant Pere-Mare de Déu de la Vallivana (Vicente Albert García)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 344 Polo i Peyrolon-Ciutat de Mula (Rodrigo Núñez López)
2on Premi a la Falla 63 Ripalda-Soguers (Fet d’Encàrrec)
3er Premi a la Falla 140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (Ignacio Ferrando Tamarit)

 

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ SEXTA C
1er Premi a la Falla 93 General Llorens-Dr.Marco Merenciano (José Manuel Felip Gómez)
2on Premi a la Falla 264 Lepanto-En Joan d’Àustria (José Manuel Felip Gómez)
3er Premi a la Falla 357 Plaça Moreria (José Luis Pascual Nebot)
4rt Premi a la Falla 292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (Julio Vicente Fabra Muñoz)
5é Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Vicente Albert García)
6é Premi a la Falla 208 Escalante-Marina (Luis Camacho Bataller)
7é Premi a la Falla 164 Pérez Galdós-Calixt III (Vicente Albert García)
8é Premi a la Falla 92 En Sendra-Plaça Coll (José Acebes Rodríguez)
9é Premi a la Falla 373 Antiga Senda de Senent-Albereda (Juanjo Falles C.B.)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 93 General Llorens-Dr.Marco Merenciano (José Manuel Felip Gómez)
2on Premi a la Falla 292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (Julio Vicente Fabra Muñoz)
3er Premi a la Falla 208 Escalante-Marina (Luis Camacho Bataller)

 

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ SÈPTIMA A
1er Premi a la Falla 54 Joaquim Costa-Borriana (Manuel Algarra Salinas)
2on Premi a la Falla 193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (José Ramón Espuig Escrivá)
3er Premi a la Falla 367 Puebla de Valverde-II República Espanyola (Carlos Berlanga Martínez)
4rt Premi a la Falla 224 Plaça Sequiota-El Palmar (Arturo Vallés Bea)
5é Premi a la Falla 252 Maria Ros-Sant Tomeu (Miguel Balaguer Nieto Márquez)
6é Premi a la Falla 374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Miguel Delegido Cabrito)
7é Premi a la Falla 321 Escultor García Mas-Puerto de Santa María (Arturo Vallés Bea)
8é Premi a la Falla 241 Pare Alegre-Enric Navarro (Víctor Navarro Granero)
9é Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (José Luis Gómez Mira)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (La comissió)
2on Premi a la Falla 198 Plaça Àngel (Fet d’Encàrrec)
3er Premi a la Falla 60 Conchita Piquer-Monestir de Poblet (Xaume Torrent Arenas)

 

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ SÈPTIMA B
1er Premi a la Falla 383 L’Horta Sud-La Costera (José Miguel Micó Martí)
2on Premi a la Falla 363 L’Alcota-Sagunt (Xaume Torrent Arenas)
3er Premi a la Falla 346 Riu Tajo-Cavite (Vicente Albert García)
4rt Premi a la Falla 196 Guillem Sorolla-Recaredo (Francisco Santonja Peni)
5é Premi a la Falla 16 Marqués de Caro-Doctor Chiarri (Daniel Jiménez Zafrilla)
6é Premi a la Falla 355 Plaça Sant Joan (Julio Vicente Fabra Muñoz)
7é Premi a la Falla 237 Plaça Màrtirs-General Ibañez Alonso (Francisco Olivares Villodre y Juan Valencia Paris)
8é Premi a la Falla 388 Manuel Melià i Fuster-Carlos Cortina (José Luis Pérez Ballester)
9é Premi a la Falla 104 Plaça Rojas Clemente (Miguel Banaclocha Rausell)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 346 Riu Tajo-Cavite (Vicente Albert García)
2on Premi a la Falla 388 Manuel Melià i Fuster-Carlos Cortina (José Luis Pérez Ballester)
3er Premi a la Falla 379 La Vall d’Albaida-La Canal de Navarrés (Pedro Espadero Colmenar)

 

 

 

 

 

 

SECCIÓ SÈPTIMA C
1er Premi a la Falla 271 Plaça Mossén Milà (José Jarauta Navajas)
2on Premi a la Falla 175 Barri Mont de Pietat (Pascual R. Montes Carrasco)
3er Premi a la Falla 4 Portal de la Valldigna-Salines (Josep Manuel Felip Gómez)
4rt Premi a la Falla 296 Plaça Hondures (Alejandro Cano Hernández)
5é Premi a la Falla 190 Mare de Déu de la Fontsanta (Vicente Albert García)
6é Premi a la Falla 95 Camí de Barcelona-Travessera i Camí de Montcada (Vicente Albert García)
7é Premi a la Falla 108 Pintor Stolz-Burgos (Agustín Torralba Soto)
8é Premi a la Falla 297 Hernández Lázaro-Vall de la Ballestera (Vidal Garrido Garrido)
9é Premi a la Falla 256 Blasco Ibáñez-Mestre Ripoll (Francisco José Santonja Peni)
PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA
1er Premi a la Falla 4 Portal de la Valldigna-Salines (Josep Manuel Felip Gómez)
2on Premi a la Falla 8 Murillo-Palomar (La comissió)
3er Premi a la Falla 296 Plaça Hondures (Alejandro Cano Hernández)

 

 

 

 

 

 

 

FALLES EXPERIMENTALS
1 º Premio a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Giovanni Nardín)
2 º Premio a la Falla 211 Lepanto-Guillem de Castro (Anna Ruiz Sospedra)
3 º Premio a la Falla 318 Tarongers-Universitat Politècnica (Jaume Chornet Roig)
1 º Accesit a la Falla 236 Plaça Jesús (José Lafarga Palomares)
2 º Accesita la Falla 311 Castielfabib-Marqués de Sant Joan (Nituniyo)
3 º Accesit a la Falla 134 Vil·lanova de Castelló-Horticultor Galán (La comissió)

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.